درس اول (معرفی شیرپوینت):

شیرپوینت چیست؟

شیرپوینت یک پلتفرم تحت وب تولید شده توسط شرکت مایکروسافت است که به افزایش کارایی و کاهش هزینه ها در سازمان ها کمک می‌کند.

مزایای شیرپوینت در مقایسه با برنامه نویسی

استفاده از هرکدام از دو روش­ فوق برای پیاده سازی یک سیستم تحت وب در سازمان مزایا و معایب خاص خود را دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

ساخت subsite در شیرپوینت

هر سایت دارای حداقل یک صفحه است که می تواند صفحه اصلی یا صفحه فرود باشد. صفحات دیگر می توان توسط کاربران به سایت اضافه کرد. 

ساخت لیست در شیرپوینت

لیست سفارشی مجموعه ای از انواع مختلف ستون ها و اطلاعاتی است که با یکدیگر مرتبط هستند و با مجموعه ای از ویژگی های منحصر به فرد طراحی شده است.

ساخت صفحه در شیرپوینت

در شیرپوینت میتوان به تعداد دلخواه به شکل های مختلف میتوان صفحه (Page) ایجاد کرد. برای این کار مرحله به مرحله با ما همراه باشید. 

ساخت گروه کاربران در شیرپوینت

در این مقاله قصد داریم به شما نحوه ایجاد گروه کاربری جدید در SharePoint 2013 را نشان دهیم و در انتها کاربران را نیز به آن گروه اضافه می کند.

تعریف سطح دسترسی در شیرپوینت

امروز در این مقاله سعی داریم سطح دسترسی ها یا permissions level را با هم بررسی کنیم برای این کار ابتدا باید با کاربری که در شیرپوینت ادمین هست وارد سایت شیرپوینت شوید.

درس دوم (کار با شیرپوینت):

Site Collection و Site structure در شیرپوینت

Site structure در شیرپوینت در واقع وب سایتی است که حاوی وب پارت های مختلف مانند Document Library، تقویم، لیست کارها و غیره است. 

ویرایش منو سایت شیرپوینت

ابتدا ویرایش منو کناری یا Quick lunch را با هم بررسی میکنیم  برای ویرایش منو کنار تنها کافی است Edit link را بزنید.

ویرایش منو سایت شیرپوینت

زمانی که یک مورد را از کتابخانه یا لیست اسناد شیرپوینت حذف می کنید، از شیرپوینت بلافاصله حذف نمی شود

درس سوم (کار با لیست ها):

نحوه ایجاد view سفارشی در شیرپوینت
ایجاد نمایه های (view) سفارشی مرتب سازی، فیلتر کردن و ایجاد اطلاعات ذخیره شده در لیست های شیرپوینت و کتابخانه ها تجزیه و تحلیل را آسان تر میکند.
نحوه Export گرفتن شیرپونیت به صورت فایل EXCEL
ابتدا اطمینان حاصل کنید که با مرورگر Internet Explorer کار میکنید چون Export در مرورگر Google Chrome کار نمیکند.
import لیست شیرپوینتی
در شیرپوینت، روش های متعددی برای گرفتن import / Export لیست وجود دارد
نحوه ایجاد view سفارشی در شیرپوینت
ایجاد نمایه های (view) سفارشی مرتب سازی، فیلتر کردن و ایجاد اطلاعات ذخیره شده در لیست های شیرپوینت و کتابخانه ها تجزیه و تحلیل را آسان تر میکند.
نحوه Export گرفتن شیرپونیت به صورت فایل EXCEL
با فعال شدن versioning در شیرپوینت، پس تغییرات و ذخیره آن ورژن جدید در history آیتم اضافه میشود. با استفاده از این امکان شما میتوانید در صورت نیاز ورژن های قبلی...

جستجو

021-28428700